Світ / Сусідні країни

Польща уклала ще один договір на постачання газу зі США

«Інтерфакс»
Світ/Сусідні країни/Польща уклала ще один договір на постачання газу зі США
Зберегти
Вигляд
Польська енергетична компанія PGNiG уклала договір з американською компанією Cheniere про купівлю майже 2 мільярдів кубометрів газу щороку до 2042 року.

Зазначається, що протягом 2019-2022 років американська компанія постачатиме по 0,7 мільярда кубометрів газу через те, що у Польщі все ще діятиме довгостроковий договір з Газпромом, в рамках якого країна повинна закуповувати визначений обсяг газу.

Зазначається, що мова йде про постачання зрідженого газу, який прийматиме спеціальний термінал у польському портовому місті Свіноуйсьце.

Раніше Польща підписала ще один договір на постачання американського газу з компанією Venture Global LNG на 20 років з 2022 року. Згідно з цим договором Польща очікує отримати по 2,7 мільярда кубометрів.

Раніше PGNiG подала оскарження на рішення Єврокомісії у антимонопольній справі проти російського Газпрому.

Зазначимо, що мова йде про рішення Єврокомісії не штрафувати Газпром за монопольне становище на ринку постачання газу у Європі. Відповідне розслідування тривало близько семи років.

Також 2 липня Стокгольмський арбітраж виніс перше схвальне рішення у справі польської газової компанії PGNiG проти російського Газпрому, яке гарантує можливість зниження ціни на російський газ. У Газпромі заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

Пов`язані новини