Світ

Газпром оскаржує рішення Стокгольмського арбітражу щодо зниження цін на газ Польщі

3 жовтня, 2018 10:36
Світ/Газпром оскаржує рішення Стокгольмського арбітражу щодо зниження цін на газ Польщі
Зберегти
Вигляд
Російський газовий монополіст Газпром направив до шведського апеляційного суду заяву щодо оскарження проміжного рішення Стокгольмського арбітражу про зниження цін на постачання газу польській компанії PGNiG.

Російський газовий монополіст Газпром направив до шведського апеляційного суду заяву щодо оскарження проміжного рішення Стокгольмського арбітражу про зниження цін на постачання газу польській компанії PGNiG.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Зокрема, мова йде про перегляд цін на газ для Польщі за контрактами, підписаними у 1996 році. Польща намагалась переглянути ці ціни ще з 2014 року, проте, не досягнувши компромісу з російською компанією, подала позов до Стокгольмського арбітражу.

Зазначимо, що контракт, який оскаржує польська сторона, буде чинним до 2022 року.

Нагадаємо, 2 липня Стокгольмський арбітраж виніс перше схвальне рішення у справі польської газової компанії PGNiG проти російського Газпрому, яке гарантує можливість зниження ціни на російський газ.

 Нагадаємо, що у справі проти українського Нафтогазу представники Газпрому заявляли про «створення трибуналу Стокгольмського арбітражу» щодо скасування контрактів на постачання газу Україні.

Український Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, суд у Швеції поновив рішення про примусове стягнення з Газпрому 2,6 мільярди доларів на користь Нафтогазу.

Загальна сума пені за несплату компенсації Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу станом на вересень 2018 року склала 110 мільйонів доларів.

Пов`язані новини