Війна

Польща закупить в США зенітно-ракетні комплекси Patriot на майже 5 млрд доларів

28 березня, 2018 16:05
Війна/Польща закупить в США зенітно-ракетні комплекси Patriot на майже 5 млрд доларів
Зберегти
Вигляд
Польща підписала контракт на закупівлю в США зенітно-ракетних комплексів Patriot на загальну вартістю 4,75 млрд доларів

Польща підписала контракт на закупівлю в США зенітно-ракетних комплексів Patriot на загальну вартістю 4,75 млрд доларів

Про це повідомляє Bloomberg.

Польща підписала контракт на першу фазу поставок систем протиповітряної оборони на тлі занепокоєння агресивними діями Росії.

Перші установки Patriot надійдуть до Польщі у 2022 році разом з ракетами та комунікаційними системами. Крім цього, в Польщі вже планують нові переговори про наступні закупівлі систем, які мають розпочатись у квітні.

«Це історичний момент. Ми забезпечуємо польську армію найсучаснішими оборонними системами у світі», — сказав президент Польщі Анджей Дуда.

Як зазначає видання, Польща має спільний кордон з російським анклавом (Калінінградською областю), через що активно веде переговори про залучення підтримки країн НАТО у зміцненні своєї обороноздатності.

У 2015 році під час спільних з американцями військових навчань, у Польщі вперше розгорнули комплекс Patriot. Тоді керівництво країни ще вирішувало питання про постачання систем протиповітряної оборони.

Як стало відомо напередодні, Держдепартамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму $47 мільйонів.

Наприкінці січня повідомлялося, що Сполучені Штати Америки почали підготовку до того, щоб передати Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Нагадаємо, що у Держдепі США заявили про готовність надати Україні оборонне озброєння. У той же час американські ЗМІ заявили, що США стурбовані можливим потраплянням наданої Україні зброї до бойовиків.

Президент Порошенко заявив, що протитанкові системи Javelin Україні поставлять за рахунок США.

ЧИТАЙТЕ: Багато шуму про ракетні комплекси «Джавелін».

Пов`язані новини