Газова компанія Польщі PGNiG повідомила, що здобула остаточну перемогу над Газпромом у арбітражному процесі щодо контракту на постачання газу від 1996 року. Сума перемоги може скласти до 1,5 мільярда доларів.

Про це повідомляють Bloomberg та польське видання Biznesalert.

Арбітражний процес між польською та російською компаніями розпочався у 2015 році. Тоді Польщі через арбітраж зажадала переглянути вартість газу, який постачається до країни трубопроводом Ямал-Європа (проходить з Росії до Білорусі та Польщі).

У 2018 році Польща повідомила, що перемогла в Стокгольмському арбітражі проти Газпрому, однак це рішення Газпром оскаржив в апеляції.

Наразі ж польська компанія повідомила, що перемогла і в апеляційній інстанції та отримала право переглянути ціну на газ у контракті, який має закінчитися у 2022 році. За розрахунками компанії, такий перегляд може надати PGNiG право вимагати у Газпрому 1,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, 2 липня 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс перше позитивне рішення у справі польської газової компанії PGNiG проти російського Газпрому, яке гарантує можливість зниження ціни на російський газ.

Поділитись: