Польські футбольні фанати відзначили 100-річчя оборони Львова поляками від армії Західноукраїнської народної республіки, запаливши фаєри на Личаківському кладовищі, де поховані так звані львівські орлята.

Організатором акції виступила організація «Велика Сілезія».

«З нагоди 100-річчя героїчної оборони Львова ми відвідали кладовище Львівських орлят. Ми віддаємо належне великим польським героям», — йдеться у повідомленні.

На знімках можна побачити, що понад 10 людей запалили фаєри на кладовищі та розгорнули транспаранти.

«Орлята львівські, 100 років — це гасло польську відвагу прославляє. Сілезія віддає шану для Львова, духовного міста Вроцлава», — написано на плакатах.

Як зазначає Zaxid.net, директор Личаківського кладовища Михайло Нагай підтвердив проведення акції. За його словами, акція пройшла ще в неділю, 4 листопада.

«Це було під вечір у неділю. Ми вже потім по камерах подивилися, що усі ті хлопці несанкціоновано зайшли по двоє-троє через задні ворота кладовища. Загалом їх було 12. Вони на кілька хвилин розгорнули транспарант і запалили фаєри. Це тривало від 3 до 5 хвилин. До поліції ми не звертались, оскільки вони одразу пішли і не вчиняли антиукраїнських провокацій», — розповів він.

З 2 по 22 листопада 1918 року між Українською Галицькою армією (УГА) та Польською Організацією Військовою (ПОВ) тривали бої за Львів, які звершилися перемир’ям. За час короткого перемир’я (18-20 листопада) ПОВ отримала підкріплення з Польщі, через що українські війська вимушені були відступити. Львівські орлята — неповнолітні польські добровольці.

Як повідомлялося, у Варшаві заборонили проведення маршу націоналістів у День незалежності Польщі.

Поділитись: