Світ / Європа

У Варшаві заборонили проведення маршу націоналістів у День незалежності Польщі

«Польське радіо»
Світ/Європа/У Варшаві заборонили проведення маршу націоналістів у День незалежності Польщі
Зберегти
Вигляд
Міська голова Варшави Ганна Гронкевич-Вальц заборонила проведення маршу націоналістів, запланованого на День незалежності Польщі 11 листопада. Влада побоюється провокацій, насильства та розпалювання ворожнечі.

Гронкевич-Вальц пояснила, що її рішення спирається на резолюцію Європарламенту з протидії мові ненависті і насильству на тлі посилення нео-нацистських настроїв.

«Я абсолютно переконана, що не так повинно виглядати 100-річчя повернення незалежності Польскою державою, а тому я вирішила заборронити проведення маршу», — заявила міська голова на прес-конференції.

Також Гронкевич-Вальц заявила, що поліції Варшави «буде важко гарантувати безпеку» учасників маршу і жителів столиці у разі проведення маршу.

Крім того, за її словами, її лист до міністра внутрішніх справ Йоахіма Брудзінського «був повністю проігнорований».

Як повідомляє Reuters, польська організація Національно-радикальний табір заявила, що акція відбудеться не зважаючи на заборону міськадміністрації, а організатори події будуть судитися за право проведення маршу. «Ми не розуміємо рішення Гронкевич-Вальц… Навіть якщо суд стане на її бік, ми все одно зустрінемося. Марш відбудеться», — сказав Томаш Дорож, лідер організації.

Польські націоналістичні організації з 2008 року щорічно 11 листопада влаштовують акцію з нагоди Дня незалежності країни.

Нагадаємо, марш націоналістів у Варшаві 2017 року не пройшов без сутичок — правоохоронці затримали щонайменше 20 людей.

2016 року у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини