Парламент Польщі у вівторок, 2 червня, схвалив законопроєкт про так звану змішану систему голосування на президентських виборах: зараховуватимуться голоси як на виборчих дільницях, так і поштою.

Про це повідомляє Reuters.

Тепер закон має підписати президент Польщі Анджей Дуда, після чого він набуває чинності. Тоді дату президентських виборів у країні зможе оголосити вповноважена на це посадою спікерка нижньої палати парламенту — Сейму — Ельжбета Вітек.

Напередодні польські ЗМІ повідомляли, що, найімовірніше, вибори президента в країні відбудуться 28 червня — не в останню чергу тому, що на цій даті наполягає польська влада.

Нагадаємо, що вони мали бути проведені 10 травня. Але країну, як і решту світу, охопила пандемія коронавірусу. Спершу владна партія «Право і справедливість» («ПіС») хотіла, не порушуючи карантину, організувати голосування виключно поштою. Але проти виступила не лише опозиція, а й молодший коаліційний партнер «ПіС» — партія «Злагода».

Зрештою, 6 травня після дебатів кандидатів у президенти «ПіС» і «Злагода» виступили зі спільною заявою, де домовилися про перенесення виборів на червень-липень. Формально 10 травня вибори відбулися, але через фактичну відсутність голосування Верховний суд Польщі визнав їх такими, що не відбулися.

Водночас одне з останніх соцопитувань показує, що чинний президент від «ПіС» Анджей Дуда в другому турі виборів програє двом опозиційним кандидатам — представник «Громадянської платформи» Рафалю Тжасковському й самовисуванцю Шимону Головні. Раніше Дуда, нагадаємо, перемагав усіх кандидатів у першому турі.

Поділитись: