Кадр із кліпу KAZIK - Twój ból jest lepszy niż mój
Фото:

скриншот

Польський музикант Казік Сташевський (KAZIK) випустив пісню «Твій біль кращий за мій», присвячену скорботі в часи пандемії коронавірусу. У ній вбачають критику глави владної партії Польщі «Право і справедливість». Через деякий час одна з радіостанцій країни прибрала пісню зі своїх чартів — їй почали закидати цензуру.

У пісні «Твій біль кращий за мій» розповідається про скорботу й життя Польщі в часи карантину, введеного через коронавірус. Утім у ній почали розглядати критику польської влади, а точніше — глави «Права і справедливості» Ярослава Качинського, пише BBC.

«Ви можете самі вгамувати біль, всі інші потрапили в бідність, лімузини два — ціле кладовище ваше, краще за моє», — співається в пісні, натякаючи на те, що закон у Польщі не однаковий для всіх.

Уже наприкінці минулого тижня після KAZIK потрапила в топ чарту Третього каналу Польського радіо. Утім після трансляції радіопрограми новини про потрапляння треку «Твій біль кращий за мій» прибрали із сайту радіо.

Ведучий чарту і двоє діджеїв радіостанції звільнилися на знак протесту. Вони заявили, що керівник Третього каналу Польського радіо Томаш Ковальчевський вимагав «щось зробити з KAZIK». Сам же Ковальчевський заявив, що рейтинг пісні накрутили.

Як повідомляє кореспондент BBC у Варшаві, біля будівлі радіо журналісти влаштували мовчазний протест, а кілька музикантів уже заявили, що не будуть співпрацювати зі станцією. Окремі політики як із партії влади, так і з опозиції розкритикували дії Ковальчевського.

Водночас прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що в країні є набагато важливіші речі, про які варто говорити, як-от коронавірус і століття з дня народження колишнього Папи Римського Івана Павла ІІ (було 18 травня).

нагадаємо, в Польщі ще незрозуміла ситуація з виборами президента

Поділитись: