Світ

Польський прем’єр прирівняв гетьмана Хмельницького до Гітлера

13 лютого, 2018 16:00
Світ/Польський прем’єр прирівняв гетьмана Хмельницького до Гітлера
Зберегти
Вигляд
Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького у число тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького у число тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу.

Про це він заявив під час лекції, присвяченій польсько-єврейським стосункам. Відеозапис цієї лекції розміщений у YouTube.

«У нас майже тисяча років співпраці на одній землі з євреями, цього не можна порівняти з іншими країнами в Європі та світі», — заявив Моравецький.

Говорячи про історію польсько-єврейських відносин, Моравецький підкреслив — суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв. Навпаки, в часи нацизму поляки допомагали євреям найбільше.

«Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч вбитих євреїв», — сказав Моравецький.

У своєму виступі польський прем'єр розповів про епізод з облогою Львова, коли Хмельницький в обмін на видачу євреїв обіцяв відступити від міста: «Львів відмовив, сказав, що не віддасть єврейських братів і не віддав».

Моравецький також розповів про свою нещодавню поїздку до Торуня і навів слова одного з рабинів, який нібито поставив Хмельницького в один ряд з Гітлером та Гіммлером.

«Один з тамтешніх рабинів представив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців на «х» — Гітлер, Гіммлер і Хмельницький (польською Hitler, Himmler і Chmielnicki — ред.). Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої».

На початку лютого Сенат Польщі ухвалив закон про Інститут національної пам’яті. Документ запроваджує покарання за заяви щодо провини польської нації чи польської держави у Голокості, а також за вислів «польські табори смерті».

/Марина Балан

Більше про:
# євреї
# Польща
Пов`язані новини