Світ

Сенат Польщі ухвалив закон про «заборону бандерівської ідеології»

1 лютого, 2018 11:47
Світ/Сенат Польщі ухвалив закон про «заборону бандерівської ідеології»
Зберегти
Вигляд
Закон, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду «бандерівської ідеології».

Сенат Польщі у ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів». Закон, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду «бандерівської ідеології».

Про це повідомляє польське медіа TVP.

Під час голосування сенатори від опозиції пропонували поправки до законопроекту, однак їх не прийняли. Тож документ без змін тепер відправили на підпис президенту Польщі.

За цей законопроект голосували 82 сенатори, 57 з яких віддали свої голоси «за».

У документі йдеться про відповідальність за створення концентраційних таборів Третього Рейху, геноцид, Голокост та, зокрема, «бандерівську ідеологію». Тож «той, хто приписує за це відповідальність польському народу, підлягає штрафу або позбавленню волі на термін до 3 років».

Конгрес США висловив стурбованість цим польським законопроектом та надіслав президенту Польщі листа, в якому висловлено надію, що Анджей Дуда накладе на нього вето.

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Польщі: закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів

Пов`язані новини