Поляки продовжують блокувати два пункти пропуску й анонсують блокування інших — ДПСУ

Кордон України з Польщею наразі заблокований для вантажівок на двох контрольно—пропускних пунктах: «Ягодин — Дорогуськ» та «Рава—Руська — Гребенне». Але з понеділка, 12 лютого, фермери можуть почати протести ще на двох.

Такою інформацією поділився речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко в етері телемаратону.

Станом на ранок неділі, 11 лютого, через дії протестувальників на всьому польсько-українському кордоні утворилися великі черги з вантажівок: напроти «Ягодина» — 700, навпроти «Рави-Руської» — 400, навпроти «Краковця» — 1000. Останній пункт пропуску не блокується, просто стало більше машин, які намагаються перетнути кордон в обхід блокади, наголосив Демченко.

«Однак з понеділка, 12 лютого, як попередили фермери, кількість заблокованих КПП збільшиться», — додав він.

Демченко уточнив, що блокада пунктів пропуску не означає повне перекриття руху — легкові автомобілі й автобуси через кордон пропускають.

Перетин кордону ускладнений тільки для вантажівок. Якщо до блокади через «Ягодин» за добу могли проїжджати 1200-1400 вантажівок в обох напрямках, то в суботу, 10 лютого, їх було лише 160. У «Раві-Руській» пропускна спроможність через блокаду зменшилась утричі.

«Хочу нагадати, що із завтрашнього дня учасники акції анонсували, що вони також блокуватимуть напрямки пунктів пропуску «Устилуг Зосин» та «Угринів Долгобичув». Орієнтовно десь о 10 годині можуть розпочатися такі дії, але сподіватимемося, що цього не станеться, хоча навряд», — сказав Демченко.

Що відбувається на кордоні?

9 лютого 2024 року, польські протестувальники почали блокувати рух транспорту в напрямку пункту пропуску «Шегині» («Медика» з польського боку). Згодом почалося блокування КПП «Гребенне — Рава-Руська» та «Дорогуськ — Ягодин».

Польські аграрії також заявили, що будуть перешкоджати перевантаженню українських сільськогосподарських товарів на залізничній станції поблизу кордону з Україною.

У Мінагрополітики України кажуть, що польські фермери протестують через бажання отримати помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.

Також міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що в деяких сферах буде необхідне повне блокування імпорту з України, як у випадку із зерновими. На його думку, протести фермерів на кордонах з Україною прийнятні.

Автор: Іван Д’яконов