Поляки заблокували пункт пропуску «Медика — Шегині»: там стоїть весь транспорт
Польські протестувальники почали блокувати рух транспорту у напрямку на пункт пропуску «Шегині» («Медика» з польського боку).
Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері телемаратону.
«Близько 100 людей та 50 транспортних засобів заблокували під'їзний шлях до кордону. Вони перебувають десь за кількасот метрів від пункту пропуску. На цю мить немає руху ні на в'їзд, ні на виїзд з Польщі — як для вантажівок, так і для легковиків та автобусів», — повідомив Демченко.
Він зазначив, що акція протестувальників мала блокувати рух лише вантажівок, але зараз на цьому напрямку заблокований рух для всіх категорій транспорту.
«Звісно ми сподіваємося, що найближчим часом ця ситуація зміниться і на польській стороні віднайдуть можливість руху хоча б для легкових автівок і для автобусних перевезень», — сказав Демченко.
Нагадаємо, польські фермери планували перекрити три пропускні пункти на кордоні з Україною з 9 лютого, а ще два — розпочнуть блокувати згодом.
Доповнено о 12:43. Протестувальники також почали блокувати пункти пропуску «Гребенне — Рава-Руська» та «Дорогуськ — Ягодин», повідомили прикордонники.
Через «Медику» протестувальники планують пропускати по 1 вантажівці, 1 автобусу та 1 легковому автомобілю на годину. Біля «Гребенного» — по 2 вантажівки на годину в обох напрямках (легкові машини та автобуси — без обмежень); через пункт пропуску «Дорогуськ» — щогодини по 1 вантажівці в обидві сторони.
Демченко додав, що, за інформацією від польських колег, з 12 лютого мають блокувати також «Угринів» та «Устилуг».
«Щодо термінів таких дій з блокування, то, як анонсували представники з фермерського напрямку, вони можуть продовжувати ці дії протягом місяця. Фактично до початку березня», — сказав Демченко.
Чому протестують поляки?
Ще з 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок на кордоні з Україною, заявляючи про «надмірну конкуренцію» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. Цей« безвіз» звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.
Протестувальники вимагали, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Нині, за словами Маркіяна Дмитрасевича, польські фермери протестують, бо хочуть отримати помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій і компенсацій.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що через страйк держбюджет України втратив 9,3 мільярда гривень від недонадходження митних платежів. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявляв про смерть двох українських водіїв під час блокади кордону.
- Поділитися: