Помер хакер Адріан Ламо, який видав владі США дані для арешту інформатора WikiLeaks Челсі Меннінг. Йому було 37 років, причина смерті невідома.

Помер хакер Адріан Ламо, який видав владі США дані для арешту інформатора WikiLeaks Челсі Меннінг. Йому було 37 років, причина смерті невідома.

Про це повідомляє BBC News.

Про смерть Ламо його друзям повідомив батько Маріо.

«Пішов яскравий розум і співчутлива душа», — написав він у Facebook, додавши, що повідомляє про це «з величезною скорботою і розбитим серцем».

Ламо був причетний до зламу баз даних Microsoft і серверів газети the New York Times. Про передачу засекреченої інформації Челсі Меннінг, яка тоді була чоловіком на ім'я Бредлі, сама повідомила Ламо в онлайн-листуванні.

В інтерв'ю the Guardian в 2011 році Ламо заявив, що рішення видати Меннінг американській владі він не приймав, але воно на нього «тиснуло». Він додав, що буде шкодувати про суворий вирок.

У 2013 році Меннінг засудили до 35 років позбавлення волі. У травні 2017 вона вийшла на свободу за указом президента Барака Обами, який він підписав перед відходом з посади глави держави.

Меннінг передала WikiLeaks засекречені документи, в тому числі відеозапис розстрілу мирних жителів в Іраку американським військовим вертольотом. Жертвами атаки стали семеро людей, серед яких журналіст агентства Reuters. До цього Меннінг, будучи чоловіком, служив в армії США і був фахівцем з аналізу даних розвідки при батальйоні в Іраку.

Раніше повідомлялося, що колишня інформаторка WikiLeaks Челсі Меннінг, візьме учать у виборах до американського Сенату.

Поділитись: