Помер панамський диктатор Мануель Нор'єга

30 травня, 2017 10:56
default/Помер панамський диктатор Мануель Нор'єга
Зберегти
Вигляд
lead
Колишній диктатор Панами Мануель Нор'єга помер у віці 83 років.

Колишній диктатор Панами Мануель Нор'єга помер у віці 83 років.

Про смерть екс-диктатора повідомив, в числі інших, чинний президент Панами Хуан Карлос Варела, передає AP.

«Смерть Мануеля Нор'єги закрила главу в нашій історії», — заявив  президент Панами.

Причини смерті Нор'єги поки не повідомляються. Кілька років тому у колишнього диктатора Панами була виявлена ​​доброякісна пухлина мозку. На початку 2017 року Нор'єга був переведений під домашній арешт для проведення операції з її видалення.

Мануель Норьєга з 1983 по 1989 року було фактичним керівником Панами, обіймаючи при цьому посаду командувача Силами національної оборони.

Нор'єга в 1960-х роках — 1970-х активно співпрацював з американськими спецслужбами, однак потім його відносини з владою США зіпсувалися.

У 1989 році Сполучені Штати провели спецоперацію в Панамі, в результаті якої Нор'єга був відсторонений від влади і вивезений в США.

На початку 1990-х років він був засуджений американським судом до 40 років тюремного ув'язнення за торгівлю наркотиками і здирництво. Пізніше термін його ув'язнення був скорочений до 30 років.

У 2010 році США погодилися видати Норьєгу Франції, де йому і членам його сім'ї були висунуті звинувачення у відмиванні коштів через місцеві банки. Французький суд засудив колишнього диктатора Панами до семи років в'язниці і штрафу розміром кілька мільйонів євро.

У 2011 році Франція екстрадувала Нор'єгу в Панаму, де його в 1995 році заочно засудили до 20 років ув'язнення за звинуваченням у вбивстві політичних опонентів під час перебування при владі.

 

Більше про:
# Панама
Пов`язані новини