У Києві на 68-му році життя помер перший український космонавт Леонід Каденюк.

У Києві на 68-му році життя помер перший український космонавт Леонід Каденюк.

Інформацію Громадському підтвердили у Департаменті охорони здоров'я столиці. «Швидка» прибула одразу, однак Каденюк помер до приїзду лікарів.

За попередніми даними, Каденюк помер раптово під час пробіжки у районі Царське село в Києві, передає «Радіо Свобода». Офіційно про обставини та причини смерті наразі не повідомляється. 

Перший космонавт незалежної України, генерал-майор Військово-повітряних сил, кандидат технічних наук і депутат 4-го скликання Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Чернівецької області у родині сільських вчителів.

Він навчався у Чернігівському вищому військовому авіаційному училищі, за кваліфікацією льотчик-інженер. Згодом здобував освіту у Московському авіаційному інституті.

Вперше до загону космонавтів його відібрали у 25-річному віці. Тоді, у серпні 1976 року, він став частиною групи багаторазової космічної системи «Буран».

Після розпаду СРСР Каденюк спочатку прийняв російське громадянство, але у 1995-му отримав громадянство України.

У групу космонавтів Національного космічного агентства України його відібрали у 1995 році. Каденюк пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання. Він був спеціалістом з корисного навантаження.

У листопаді 1997-го року Каденюк здійснив перший космічний політ. Йому було 44 роки. У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 він був на американському багаторазовому транспортному космічному кораблі «Колумбія» місії NASA. Під час польоту Каденюк виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. 

Мета такого експерименту полягала у вивченні стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин і т.д. Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини з тематики «Людина і стан невагомості».

Каденюк — автор п’яти наукових праць, торік видав книгу під назвою «Місія – Космос».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 спогадів Леоніда Каденюка про космос

 

Поділитись: