Георгій Данелія
Фото:

Юрій Рост / «Новая газета»

У віці 88 років після тривалої хвороби помер радянський і російський кінорежисер Георгій Данелія. Про це повідомляє російське незалежне видання «Новая газета» з посиланням на сім'ю режисера.

Данелію госпіталізували через запалення легенів в лютому цього року: він потрапив в реанімацію, лікарі тимчасово ввели його у штучну кому, щоб стабілізувати дихання.

Георгій Данелія народився у грузинському Тифлісі 25 серпня 1930 року, але вже через рік його сім'я переїхала в Москву. У 50-х роках він закінчив Московський архітектурний інститут і працював архітектором в Інституті проектування міст.

У 1959 році Данелія закінчив Вищі режисерські курси при «Мосфільмі» в майстерні Михайла Калатозова, після яких почав працювати в кіностудії режисером-постановником.

У 1960 році вийшла його дебютна картина «Серьожа» за однойменною повістю Віри Панової. Фільму присудили Гран-прі на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.

Широка популярність прийшла до режисера в 1964 році після виходу ліричної комедії «Я крокую по Москві». Серед інших його кіноробіт  — «Тридцять три», «Не горюй!», «Зовсім пропащий!», «Афоня», «Міміно» і «Кін-дза-дза!».

Данелія виступив сценаристом більшості своїх фільмів, а також співавтором сценаріїв таких кінокартин, як «Джентльмени удачі», «Француз» і «Привіт від Чарлі Трубача». Він також знявся в епізодичних ролях в декількох фільмах.

Георгій Данелія є заслуженим діячем мистецтв РРФСР (1965), народним артистом СРСР (1989), лауреатом Державної премії СРСР (1978, за фільм «Міміно») та інших численних нагород.

Нагадаємо, раніше у березні помер російський кінорежисер Марлен Хуцієв, який зняв «Весну на Зарічній вулиці».

Поділитись: