Тері Джонс в Чехії, куди він приїхав взяти участь у 30-річчі Літньої кіношколи, 28 липня 2004 рік
Фото:

EPA-EFE/URS FLUEELER

На 78 році життя помер учасник британської комік-групи «Монті Пайтон», актор, сценарист та режисер Террі Джонс.

Про це повідомив його агент, пише ВВС.

«Ми глибоко засмучені та змушені повідомити про смерть улюбленого чоловіка і батька Террі Джонса», — йдеться в заяві його сім'ї.

Джонс помер увечері 21 січня 2020 року у своєму будинку в Лондоні. Він довгий час боровся з рідкою формою деменції.

«Протягом останніх кількох днів його дружина, діти, родина та близькі друзі постійно були з Террі … Ми всі втратили доброго, веселого, теплого, творчого і справді люблячого чоловіка. Його безкомпромісна індивідуальність, невтомний інтелект і незвичайний гумор робили щасливими мільйони людей протягом шести десятиліть», — зазначили близькі Джонса.

Сім'я загиблого подякувала лікарям, які піклувалися про нього. Також вони попросили поважати їхній особистий простір і висловили сподівання, що колись деменція стане виліковною хворобою.

«Його робота з «Монті Пайтон», його книги, фільми, телевізійні програми, вірші та інші роботи будуть жити вічно», — зазначили близькі Джонса.

Террі Джонс — британський актор, режисер, сценарист, композитор та дитячий письменник. Він був одним із шести учасників комік-групи з Великої Британії «Монті Пайтон» — телевізійного комедійного скетч-шоу, що вперше вийшло в ефір 5 жовтня 1969 року. Його 45 серій складалися з окремих скетчів та сюрреалістичних анімацій, об’єднаних зазвичай абсурдною ідеєю.

Шоу «Монті Пайтон» перетворилося у ціле явище в культурі Великої Британії та серйозно повпливало на розвиток комедії. Команда коміків також зняла п'ять повнометражних художніх фільмів, випустила кілька альбомів, книг і мюзикл. Його учасники згодом зробили успішну сольну кар’єру.

Террі Джонс і один з учасників «Монті Пайтон» Террі Галіам створили фільми «Монті Пайтон і Священний Грааль» і «Сенс життя за Монті Пайтоном».

Джонс також є режисером стрічки «Буття Браяна за Монті Пайтоном», відзняв комедії «Ерік-вікінг» і «Вітер у вербах». У всіх цих стрічках він також є сценаристом і актором.

Останньою режисерською і сценарною роботою Джонса став фільм «Все як ти захочеш» з Саймоном Пегом в головній ролі. 

Поділитись: