УКРАЇНА

Помер український політв’язень Юрій Солошенко

4 квітня, 2018 12:30
УКРАЇНА/Помер український політв’язень Юрій Солошенко
Зберегти
Вигляд
lead
У віці 75 років помер раніше утримуваний в Росії український політв’язень Юрій Солошенко.

У віці 75 років помер раніше утримуваний в Росії український політв’язень Юрій Солошенко. 

Про це у своєму Facebook повідомив звільнений разом із Солошенком з полону РФ Геннадій Афанасьєв. У телефонній розмові Громадському смерть Юрія Солошенка пітвердив його син Олександр.

«Щойно помер Юрій Данилович Солошенко.  Політв'язень, що потрапив до російського полону аж у свої сімдесят чотири роки. Він пройшов його повністю. Гідно», — написав Афанасьєв.

Юрій Солошенко народився на Полтавщині, 6 травня 1942 року. Закінчив Харківський національний університет. Очолював оборонне підприємство «Знамено». 

Російська влада заарештувала Солошенка 5 серпня 2014 року. У нього вилучили 6 тисяч доларів США, які, на думку російських слідчих, мали бути витрачені на придбання секретних виробів.

Його утримували в Лефортовській тюрмі. 14 жовтня 2015-го Московський міський суд засудив Солошенка до 6 років за «шпигунство».

30 травня 2016 засуджені в РФ Афанасьєв і Солошенко написали прохання про помилування. Юрія Солошенка звільнили разом з Геннадієм Афанасьєвим ймовірно в обмін на Олену Гліщинську та Валерія Діденка 14 червня 2016 року.

Більше про:
# Юрій Солошенко
Пов`язані новини