Українці Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко, яких було засуджено в Росії, повернулися до України після обміну.

Геннадій  Афанасьєв — один із обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова», Солошенко був звинувачений в шпигунстві.

В Росії їх ймовірно поміняли на Олену Гліщинську та Валерія Діденко.

Гліщинська, громадянка України, звинувачується за статтею 110 Кримінального кодексу за підготовку та участь в організації оголошенні автономії Бессарабії.

Діденко — проросійський журналіст з Одеси, який утримувався під вартою за цією ж статтею. Звинувачувався в сепаратизмі та створенні «Бессарабської народної ради». 

18:36 Мама Геннадія Афанасьєва: Я хочу сказати велике дякую президенту України за те, що він допомагав нам, Ірині Геращенко, МЗС, уповноваженому з прав людини. Дякую вам велике! Я дуже рада, що мій син сьогодні зі мною!

18:33 Геращенко: Ми робимо пропозицію, щоб найбільш хворих звільнили, ми знаємо, де вони знаходяться

18:31 Афанасьєв: Я пройшов крізь катування і біль, я прошу вас, іноземні журналісти, не відмовляйтеся від санкцій. Я дуже щасливий, що я українець. Слава Україні!

18:29 Солошенко: Мені весь час погрожували, що моя країнаа мене забула. Ви не уявляєте, що це таке повернутися на батьківщину.

18:28 Порошенко: Дорогі мої, ласкаво просимо додому!

18:26 Афанасьєв та Солошенко приїхали до «Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини».

18:25 Прибув президент Петро Порошенко, спілкується із рідними Афанасьєва та Солошенка.

18:23 На вході до хірургічного корпусу готуються зустрічати звільнених українців.

18:20  До «Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини» прибув кортеж президента України.

18:17 Прибуття Афанасьєва та Солошенка до «Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини» очікують з хвилини на хвилину.

17:55 Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко прибули до України. За даними «Українських новин», їхній літак приземлився на військовому аеродромі в Борисполі близько 17:30.

17:52 Журналіст Антон Наумлюк розповів Громадському, що Солошенко і Афанасьєв чекали та готувались до повернення в Україну 2 останні тижні.

17:15 Журналісти чекають на зустріч із Афанасьєвим та Солошенком біля «Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини».

17:00 На сайті Кремля з'явилися укази про помилування Солошенко та Афанасьєва.

16:50 Літак з Діденком і Гліщинською сів у аеропорту Внуково-2 в Москві.

15:25 О 17:00 відбудеться зустріч президента України Петра Порошенка із Геннадієм Афанасьєвим та Юрієм Солошенком.

Зустріч пройде у державній науковій установі «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами (вул. Верхня, 5, хірургічний корпус).

15:15 Перше фото з борту.

15:00 Петро Порошенко повідомив про те, що українці на борту літака.

14:15 Російський літак, який може вивезти з України людей, яких обміняють на осуджених в Росії  Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, сів у Гостомелі

13:30 Літак пересік кордон України.

12:50 Літак Ан-148 авіакомпанії «Росія» з номером реєстрації RSD84, який 25 травня 2015 року забирав з України засуджених українським судом «ГРУшників» Євгенія Єрофеева та Алєксандра Александрова Алєксандрова  близько 13 години вилетів з аеропорту «Внуково» у напрямку України. Про це свідчать дані порталу Flightradar

Інформація про можливий обмін з'явилась зранку 14 червня.

Поділитись: