Помічник на основі штучного інтелекту від Microsoft зможе відвідувати онлайн-зустрічі замість користувачів

Microsoft розробив помічника зі штучним інтелектом і вбудував його в офісні програми. Зокрема, Copilot зможе відвідувати онлайн—наради у Teams замість користувачів. Помічник стане доступним із 1 листопада.

Про це пише BBC.

Помічник від Microsoft зможе створювати чернетки електронних листів, документи у Word, електронні таблиці та презентації в PowerPoint, а також підбивати підсумки нарад, проведених у Teams. Зазначається, що Copilot використовує ту саму технологію, яка лежить в основі чатбота ChatGPT, створеного компанією OpenAI.

Сервіс вбудований в обліковий запис користувача з доступом до його власних даних або даних компанії. Microsoft запевняє, що дані обробляються безпечно й не будуть використовуватися для навчання ШІ.

У корпорації сподіваються, що новий інструмент «усуне нудну роботу». Однак новий інструмент Microsoft викликав і занепокоєння, зокрема, дехто турбується, що подібні технології замінять живих працівників, пише видання.

Доцентка Інституту етики штучного інтелекту Оксфордського університету Карісса Веліз стурбована тим, що люди стають надмірно залежними від таких технологій.

Водночас керівниця Microsoft 365 Коллетт Столлбаумер наголосила на тому, що Copilot — інструмент, і «люди зобов’язані використовувати його відповідально».

Щомісячна передплата на помічник Copilot коштуватиме 30 доларів. Він працюватиме лише з підключенням до інтернету, оскільки не має автономного режиму.

Занепокоєння щодо ШІ

У березні група фахівців зі штучного інтелекту й топменеджерів IT-галузі закликали зробити шестимісячну паузу в розробці потужних систем штучного інтелекту через можливі ризики для суспільства. На думку підписантів, за останні місяці лабораторії штучного інтелекту вийшли з-під контролю за розробкою та розгортанням дедалі потужніших цифрових розумів, «яких ніхто, навіть їхні творці, не може зрозуміти, прогнозувати чи надійно контролювати».

Автори листа вважають, що потужні системи штучного інтелекту слід розробляти лише тоді, «коли ми будемо впевнені, що їхній ефект буде позитивним, а ризики — керованими». Лист підписали понад 1,1 тисячі людей, серед яких гендиректор SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк, співзасновник Pinterest Еван Шарп та співзасновник Skype Яан Таллінн.

Крім того, вищі посадовці США теж занепокоєнні щодо технології штучного інтелекту. Вони вказують на можливі порушення конфіденційності, упередженість, і що ШІ може поширювати шахрайство та дезінформацію.

У квітні цього року президент США Джо Байден сказав, що ще належить з’ясувати, чи безпечним є штучний інтелект. Він наголосив, що технологічні компанії відповідають за забезпечення безпеки своїх продуктів. За його словами, соціальні медіа «вже продемонстрували шкоду, якої потужні технології можуть завдати без відповідних гарантій».