Помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який є куратором так званих «ЛНР» і «ДНР» від Кремля, приїхав до окупованої Москвою Абхазії «врегулювати ситуацію» — у невизнаній республіці скасували «президентські вибори» й призначили нові.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на «віце-президента» Абхазії Аслана Барцица.

«Владислав Сурков приїхав (до Сухумі — ред.). Чекаємо на зустріч. Мета візиту — владнати ситуацію», — сказав він.

Сурков офіційно «курує соціально-економічне співробітництво з Абзазією та Південною Осетією, а також врегулювання ситуації на південному сході України».

Як зазначає видання, 10 січня до Абхазії приїхав заступник секретаря Радбезу РФ Рашид Нурглієв, який також бере участь у врегулюванні ситуації.

Раніше в «уряді» невизнаної Абхазії заявили, що в акціях протесту проти чинного «президента» Рауля Хаджимби беруть участь громадяни України, які назвали себе представниками так званої «ДНР». За даними «Эхо Кавказа», одним з організаторів мітингів 8-9 січня є Ахра Авідзаба, ватажок бойовиків «ДНР» з позивним «Абхаз».  

За інформацією видання «Комммерсантъ», Москва хоче швидкого вирішення конфлікту в Абхазії й готова прийняти будь-який компроміс між чинною «владою» та опозицією — головне, щоби ситуація врегулювалась мирно.

Так, 12 січня «ЦВК Абхазії» оголосив, що позачергові «вибори президента» відбудуться 22 березня.

Раніше «Верховний суд» Абхазії скасував результати президентських виборів.

9 січня в окупованій Росією Абхазії сотні опозиційних протестувальників штурмували «адміністрацію президента» в місті Сухумі. Вони вимагали від «президента» Рауля Хаджимба піти у відставку.

Головною вимогою пікетувальників є визнання нелегітимними результати так званих виборів президента 8 вересня 2019 року. Тоді Хаджимба переміг у другому турі: за нього проголосували 47,39% виборців, а за іншого кандидата Алхаса Квіцінію — 46,17%. Протестувальники зазначають, що хоча Хаджимба набрав більше голосів ніж його опонент, по «закону» переможець повинен отримати 50% + 1 голосів всіх виборців, які проголосували.

Нагадаємо:

  • 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об'єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.
  • 12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.
  • 26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.
  • Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.
  • Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії. 
  • Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.

Дивіться також спецпроєкт про Абхазію: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile