Держсекретар США Майкл Помпео звинуватив у брехні журналістку видання NPR Мері Луїз Келлі, яка напередодні заявила, що Помпео кричав на неї та лаявся після запитання про Україну.

Про це пише The Washington Post.

«Репортерка NPR Мері Луїз Келлі збрехала мені двічі. Вперше минулого місяця, підлаштовуючи наше інтерв’ю, і знову вчора, коли погодилася залишити не для публіки нашу розмову після інтерв’ю», — заявив Помпео.

Він додав, що це «черговий приклад» того, як ЗМІ хочуть нашкодити Трампові.

Комітет на захист журналістів розкритикував Помпео за таку заяву. Організація розцінює таку реакцію держсекретаря як черговий приклад «ворожого ставлення» адміністрації президента Дональда Трампа до преси.

«Ці словесні напади підривають зусилля на захист журналістів і позиції США як дороговказу до свободи преси», – заявили у комітеті.

Крім того, Помпео натякнув, що журналістка не змогла показати Україну на непідписаній контурній карті, хоча заявила, що показала.

«І варто зазначити, що Бангладеш — це не Україна» — сказав держсекретар.

Раніше журналістка Келлі заявила, що Помпео розлютився і перервав інтерв’ю, коли вона почала ставити йому запитання про те, чому він не захищав колишню послиню США в Україні Марі Йованович від нападок з боку оточення Трампа.

За словами журналістки, після закінчення інтерв’ю Помпео відвів її убік для приватної розмови. Келлі стверджує, що Помпео кричав на неї й лаявся. Серед іншого, держсекретар США запитав у неї: «Ви думаєте, американцям не байдужа Україна?». Також він натякнув, що більшість американців і не знають, де взагалі розташована Україна на карті.

Потім, за словами Келлі, він наказав помічникам принести непідписану контурну карту світу і попросив її показати Україну, що вона і зробила.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео планує прибути до Києва 30 січня. Тут він планує зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Вадимом Пристайком та міністром оборони Андрієм Загороднюком, а також планує взяти участь у покладанні квітів біля Михайлівського собору на вшанування загиблих на Донбасі, провести зустрічі з релігійними лідерами та діловими колами.

Поділитись: