Журналістка американського видання NPR Мері Келлі заявила, що державний секретар США Майк Помпео після інтерв'ю, під час якого вона ставила йому незручні запитання, відвів її для приватної розмови й накричав на неї. Сам Помпео звинуватив журналістку в брехні.

Під час інтерв’ю, серед іншого, журналіста запитала у Помпео про роботу Державного департаменту та його позицію щодо звільнення колишньої послині США в Україні Марі Йованович.

Відповідаючи, Помпео заявив, що повівся «правильно» у ситуації навколо Йованович і захищав усіх співробітників Держдепу. 

Келлі стверджує, що Помпео припинив інтерв’ю після того, як вона попросила у нього навести приклад того, як він захищав Йованович. Після закінчення інтерв’ю, за словами журналістки, Помпео відвів її убік для розмови, й кричав, використовуючи нецензурну лексику. Серед іншого, держсекретар США запитав у неї: «Ви думаєте американцям не байдужа Україна?» 

«Він кричав на мене приблизно стільки ж, скільки тривало саме інтерв’ю. Йому не сподобалось, що його питали про Україну. Він запитав: «Ви думаєте американцям не байдужа Україна?». Він використав слово, що починається з літери F, у цьому реченні та багатьох інших. Він запитав, чи можу я знайти Україну на мапі. Я відповіла, що так, і він сказав помічникам, щоб принесли мапу світу без написів. Я показала на мапі Україну. Він прибрав мапу. Він заявив «люди про це почують», — розповіла Келлі.

ОНОВЛЕНО: Пізніше держсекретар США Майк Помпео звинуватив журналістку Мері Келлі у брехні щодо інциденту.

«Соромно, що ця журналістка вирішила порушити основні стандарти журналістики й правила гідності. Ще один приклад того, якими неврівноваженими стали ЗМІ в намаганні зашкодити президенту Трампу й цій адміністрації», — заявив Помпео.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео планує прибути до Києва 30 січня. Тут він планує зустрітись з президентом України Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Пристайком та міністром оборони України Загороднюком, а також планує взяти участь у покладанні квітів біля Михайлівського собору на вшанування загиблих на Донбасі, провести зустрічі з релігійними лідерами та діловими колами.

Поділитись: