«Помста Луценка» та майданчик Януковича: що відомо про підозру Черновецькому
Громадське зібрало інформацію про те, що відомо про справу з екс—мером Києва
Колишнього міського голову Києва Леоніда Черновецького підозрюють у причетності до незаконного будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві.
Сам Черновецький називає висунення йому підозри помстою генпрокурора Юрія Луценка.
Громадське зібрало інформацію про те, що відомо про цю справу станом на зараз.
Збитки на 250 мільйонів гривень
У п’ятницю 14 липня Генпрокуратура повідомила про підозру в зловживанні владою або службовим становищем Леоніду Черновецькому. Його підозрюють у причетності до незаконного будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві.
Про це сказала прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган.
«Встановлено, що в результаті незаконних дій колишнього Київського міського голови Черновецького територіальній громади міста Києва заподіяно збитки на загальну суму понад 250 млн грн», — заявила вона.
Вона також сказала, що ГПУ направило підозри за всіма відомими адресами, де міг би знаходитися колишній мер столиці.
За її інформацією зараз Леонід Черновецький знаходиться в Ізраїлі. Те саме підтверджують у правоохоронних органах, як повідомляє УНН.
На сайті ГПУ зазначається, що Черновецький діяв в інтересах невстановлених на даний час осіб з найближчого оточення колишнього президента Януковича. Інформацію про кого саме йдеться поки не розповсюджують.
Також вказано, що колишній мер причетний до незаконного вилучення особливо цінних земель в оренду для будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в місті Києві.
Окрім того його звинувачують у заниженні орендної плати за землю, що призвело до знищення об’єкта археологічної спадщини.
Зараз триває досудове розслідування, встановлюються інші особи, причетні до вчинення кримінальних правопорушень.
Також у коментарі Громадському Лариса Сарган зазначила: «Це лише один з епізодів, які будуть інкримінуватися Леоніду Черновецькому. Про інші у ГПУ поки інформацію дати не можемо».
Вертолітний майданчик Януковича
Об'єкт, про який йдеться у підозрі — це гелікоптерний майданчик, який збудували за часів президентства Віктора Януковича і де зараз знаходиться конгресно-виставковий центр «Парковий».
В рамках проекту YanukovychLeaks журналісти проекту Громадського «Слідство.Інфо» знайшли документи, що розкривають плани президентського кола із забудови мальовничих місць Києва. Як виявилось, до цього була причетна фірма-власниця більшої частини Межигір’я - «Танталіт».
Щодо вертолітного майданчика на Парковій дорозі, то незважаючи на те, що його офіційним власником є фірма «Амадеус Ко», насправді більшою мірою керував будівництвом та виділяв гроші на нього саме «Танталіт».
Будівництво почалося ще за два місяці до того, як Київська міськрада виділила цю ділянку для забудови. Забудовник не мав права починати будівництво на цій території, бо вона належить до території заповідника «Історичний ландшафт Київських гір і долин ріки Дніпро».
Паркова дорога входить до буферної зони Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які є частиною всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. На забудову в цій зоні потрібне рішення Верховної Ради. Також про таку забудову треба повідомляти міжнародний комітет культурної спадщини.
Жодної з цих умов «Амадеус »не виконав.
Черновецький про «помсту Луценка»
У свою чергу, колишній мер Києва Леонід Черновецький вважає, що висунення йому підозри є помстою генпрокурора Юрія Луценка. Про це він написав у Facebook.
«Луценко мститься мені за те, що на засіданні РНБО в 2008 році я в присутності всього Кабінету міністрів і президента заявив, що він вимагає землю у мерів міст України і потім за хабарі віддає її бізнесменам. Луценкові нічого було відповісти, тому, коли президент вийшов із зали засідання, він несподівано підбіг до мене і кілька разів ударив», – заявив Черновецький.
Також він зазначив, що на момент підписання рішення, про яке йдеться в підозрі, мерією «вже фактично керував Попов, а засідання вела Герега».
«Вона практично і була тоді мером, а перевіряти Герегу, від якої надійшло тоді це рішення, у мене навіть не було повноважень. А хто їй з Поповим давав ці вказівки і чи давав взагалі — мені нічого не відомо!», — заявив Черновецький.
Олександр Попов – екс-голова Київської міської державної адміністрації з 16 листопада 2010 року. Відсторонений від посади у грудні 2013 року у зв'язку з підозрою у причетності розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року.
Галина Герега – з липня 2012 року і по червень 2014 виконувала обов'язки Київського міського голови у зв'язку з прийняттям Київською міською радою рішення про відставку Черновецького. Дружина екс-регіонала Олександра Гереги. Разом з чоловіком володіє мережею будівельних гіпермаркетів Епіцентр.
Нагадаємо, що Черновецький обіймав посаду мера столиці в період з 14 квітня 2006 по 12 липня 2012 року.
У жовтні 2016 року Леонід Черновецький балотувався у парламент Грузії в якості кандидата в мажоритарні депутати від Кобулетського району Аджарії, де він постійно проживає в протягом останніх п'яти років.
9 жовтня повідомлялося, що Черновецький програв вибори і не потрапив до парламенту Грузії.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: