Війна

Понад 50% мешканців самоназваних «ДНР» та «ЛНР» хочуть бути у складі України — дослідження

31 травня, 2017 16:41
Війна/Понад 50% мешканців самоназваних «ДНР» та «ЛНР» хочуть бути у складі України — дослідження
Зберегти
Вигляд
Більше половини (56%) населення самозваних «республік» бачать своє майбутнє у складі України у тій чи іншій формі.

Більше половини (56%) населення самозваних «республік» бачать своє майбутнє у складі України у тій чи іншій формі.

Про це йдеться у дослідженні берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних студій (ZOiS) «Донбас: дві частини, чи все ж одна?».

Аналітики центру у минулому році опитали більше 2 тисяч осіб в Донецькій та Луганській областях по обидва боки лінії розмежування.

Вони прийшли до висновку, що «Києву не варто відмовлятися від окупованих територій; в той час як Москва не може розраховувати на непохитну лояльність населення «ДНР» та «ЛНР».

Підставою для такого твердження стало опитування про бачення майбутнього своєї батьківщини.

Очікувано, мешканці контрольованих Києвом районів бачать своє майбутнє у складі України: 65% — у сучасному статусі, ще 26% хочуть певної автономії.

Водночас, бажання жителів самоназваних «ДНР/ЛНР» виявились майже ідентичними.

«Погляди населення в самопроголошених «республіках» різноманітніші, ніж можна було очікувати: 21% мешканців цієї області хочуть бути частиною України без особливого статусу, а 35% вважають за краще особливий статус для цих територій всередині України», — сказано в дослідженні.

Лише 11% мешканців підконтрольних бойовикам територій бачать Донбас у складі Росії без жодних умов, ще 33% погоджуються на приєднання до РФ лише із «особливим статусом».

Опитування охоплює великий діапазон питань – самоідентифікацію і її зміни через війну, ставлення до реформ в Україні і її зовнішньополітичного курсу.

Цікаво, що 46% мешканців окупованих територій не довіряють російським ЗМІ (українським — 86%). Понад 80% жителів підконтрольних Україні районів однаково не довіряють ні президенту Росії Володимиру Путіну, ні президенту України Петру Порошенку.

Центр ZOiS був створений рішенням Бундестагу у кінці 2015 року, як експертна установа для кращого розуміння ситуації у Східній Європі. Це уже друга доповідь ZOiS про ситуацію в Україні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини