Понад 60% українського експорту припадає на ЄС — Шмигаль

Понад 60% українського експорту наразі припадає на Європейський Союз, тому уряд визначає цей напрямок стратегічним.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 18 липня.

Він наголосив, що Україна продовжує розвивати логістику через західний кордон. Так, від початку повномасштабного вторгнення росії відкрили два нові пункти пропуску на кордоні з Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі на кордоні з Польщею.

«Розширюємо та оновлюємо під’їзні шляхи, залізницю, запустили механізм електронної черги, що заощаджує час людям і бізнесу. У планах — спільний із країнами Євросоюзу митний та прикордонний контроль», — розповів Шмигаль.

Другий важливий логістичний напрямок — дунайський кластер, зазначив прем’єр. Ідеться про порти Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Рені.

Як зауважив Шмигаль, за час повномасштабної війни вони втричі збільшили вантажопотік і мають величезну перспективу розвитку.

Зараз уряд працює над зростанням пропускної здатності дунайських портів. Зокрема, шляхом приватних інвестицій і державно-приватного партнерства.

Нагадаємо, у квітні уряди країн-членів ЄС погодилися продовжити ще на рік призупинення мит і квот на український експорт.

Що експортує Україна під час війни?

Україна впродовж 2022 року експортувала 99,8 мільйона тонн товарів на 44,1 мільярд доларів.

Серед товарів лідером за вартістю й обсягом є кукурудза (експортували на 5,94 млрд доларів).

На другому місці за вартістю експорту — соняшникова олія (5,46 млрд доларів). У десятку товарів, що найбільше експортували, потрапило також насіння соняшника (1,255 млрд доларів).

Залізна руда залишилася в топі з експортом на 2,9 млрд доларів. А пшениці вдалося експортувати на 2,6 млрд доларів

Порівняно з 2021 роком вартість експорту впала на 35%, а фізичні обсяги скоротилися на 38,4%.