Українські роботодавці мають виплатити понад 800 мільйонів гривень через недостатню кількість робочих місць для людей з інвалідністю.

Українські роботодавці мають виплатити понад 800 мільйонів гривень через недостатню кількість робочих місць для людей з інвалідністю.

За інформацією, наданою Громадському Фондом соціального захисту інвалідів, у 2017 році 3209 роботодавців не виконали законодавчо встановлений норматив робочих місць для людей з інвалідністю.

Підприємства мають сплатити 880,3 мільйона гривень до спеціального фонду держбюджету.

Станом на 1 листопада 2017 року надійшло лише 173,3 мільйони із загальної суми штрафів.

Нагадаємо, в Україні право на працю осіб з інвалідністю гарантують міжнародні акти, Конституція та закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю».

Отримані від сплати штрафів кошти йдуть на створення робочих місць для осіб з інвалідністю, на навчання, перекваліфікацію та функціонування центрів професійної реабілітації.

Закон зобов’язує підприємства, де працюють від 8 до 25 людей, мати в штаті хоча б одного працівника з інвалідністю.

У більших підприємствах таких працівників має бути не менше 4%. За невиконання — штраф. За дотриманням норм слідкує Фонд соціального захисту для осіб з інвалідністю. Якщо вони фіксують невиконання квот, на роботодавця подають до суду.

Рекордний штраф — 38 мільйонів гривень, які стягнули з Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом». Судовий процес тривав з 2007 року й завершився цьогоріч у березні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Робота мрії: як улаштуватися людині з інвалідністю

Нагадаємо, в Коростені Житомирської області з нагоди Дня людей з інвалідністю влаштували «святковий захід», на якому посадовців пригощали вином, ікрою та м’ясом, а людей з інвалідністю — печивом та вафлями.

Поділитись: