У світі в найближчі десятиліття можуть зникнути понад половина видів мавп через діяльність людини.

У світі в найближчі десятиліття можуть зникнути понад половина видів мавп через діяльність людини.

Про це заявили в Міжнародній спільноті приматологів, передає Центр новин Організації об’єднаних націй.

Учені зазначили, що чисельність популяцій 75% відомих нині видів мавп скорочується.

На найбільшу зустріч приматологів та спеціалістів з охорони природи зібралися 850 людей зі всього світу. Серед них були і вчені з африканських країн, де мешкає більшість видів приматів, які перебувають під загрозою вимирання.

Зазначається, що лемурові (родина напівмавп) з Мадагаскару можуть повністю вимерти, адже діяльність людини знищує їхнє середовище проживання. Крім того люди вживають у їжу їхнє м’ясо та утримує вдома як домашніх тварин.

Крім того, учені наголосили на рідкому випадку, коли одразу два підвиди африканського червоного товстотіла (примата, що проживає в Африці) потрапили до списку мавп, що вимирають.

Загроза видам мавп існує не лише в Африці, а й на інших материках. Так, наприклад, орангутани з Індонезії можуть зникнути через кілька десятиліть, якщо людина не збереже місцевий лісовий масив, де проживають мавпи. На сьогодні на місці лісового масиву планують побудувати греблю, що, як вважають учені, неминуче призведе до вимирання орангутанів.

Міжнародна спільнота приматологів об’єднує 1200 учених з 67 країн. Її метою є розширення співпраці спеціалістів щодо заходів з охорони навколишнього середовища, щокрема, щодо середовища проживання мавп.

Раніше вчені заявили, що виробництво пальмової олії в Африці загрожує популяції приматів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені вперше використали стовбурові клітини для відновлення спинного мозку у мавп

Поділитись: