38% внутрішньо переміщених осіб не планують повертатися у Донецьку та Луганську області після закінчення війни, а також на півострів Крим. Такі результати опитування серед ВПО за липень-вересень 2018, проведеного Національною системою моніторингу Міжнародної організації з міграції.

У Київській, Чернігівській, Волинській та Чернівецькій областях частка людей, які не планують повертатися, 60% і вище.

Дослідження показало, що кількість людей, які мають наміри повернутися на тимчасово окуповані території після закінчення війни — зменшилася. У вересні 2017 таких було 32%, у вересні 2018 — 25%.

Також у межах дослідження з'ясували, що переселенці мало цікавляться роботою за кордоном — 1% знайшли роботу за межами України (опитані за грудень 2017-вересень 2018). Мають намір виїхати за кордон — 5%.

Опитування показало, що до 80% переселенців повністю або частково інтегровані у свої громади, а понад 54% — цілком довіряють місцевому населенню.

Для таких результатів дослідження опитали 6 430 внутрішньо переміщених осіб, ключових інформаторів і осіб, які перетинають лінію розмежування. Шляхом інтерв'ю опитали 2 405 респондентів, ще 4 025 ― телефоном.

63 сім’ї з майже 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб отримали житло від держави за 4 роки війни.

У Києві благодійному фонду Stabilization Support Services заборонили розміщувати білборди про проблеми переселенців.

ЧИТАЙТЕ: Від Донбасу до Чорнобилю: Як переселенці зі сходу відновлюють села навколо зони ураження ЧАЕС.

Поділитись: