Центральна виборча комісія Білорусі зробила попередні підсумки виборів до Палати представників Національних зборів й назвала імена всіх 110 депутатів, серед яких немає жодного представника опозиційних партій.

Про це повідомляє Єврорадіо.

Більшість обраних кандидатів є безпартійними. Політичні партії в новому складі Палати представників представлятиме 21 депутат (19%), з яких найбільше комуністів — 11 осіб.

У попередньому складі парламенту Білорусі були двоє опозиційних депутатів — Олена Онисим і Анна Канопацкая. У цьому році їх навіть не зареєстрували.

Вибори до Палати представників Національних зборів Білорусі відбулися 17 листопада. Явка на виборах склала 77,22%, достроково проголосували 35,77% виборців. Остаточні підсумки ЦВК має оголосити 22 листопада.

На своє перше засідання Палата представників збереться 6 грудня.

ОБСЄ не визнала білоруські вибори такими, що відповідають міжнародним стандартам, заявивши про серйозні процедурні проблеми під час підрахунку голосів та про недопуск до виборів великої кількості кандидатів.

Національні збори Республіки Білорусь складається з двох палат — Палати представників і Ради Республіки.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко розкритикував ставлення російської влади до Білорусі через нечесних, на його думку, союзницьких відносин.

Поділитись: