Президент Білорусі Олександр Лукашенко на виборчій дільниці №1, Мінськ, 17 листопада 2019 року
Фото:

president.gov.by

Президент Білорусі Олександр Лукашенко планує балотуватися на шостий президентський термін, але запевняє, що не буде «триматися за крісло синіми пальцями», якщо його не оберуть.

Про це Лукашенко заявив журналістам на виборчій дільниці, куди він прийшов проголосувати на виборах парламенту, передає Euroradio.

«Я свою кандидатуру запропоную на цих (виборах президента 2020 року — ред.) виборах. Але якщо люди категорично будуть проти, я заперечувати не буду, хоча, звісно, трохи переживати буду», — сказав він.

Щодо виборів 2025 року він сказав: «Я може до 2025 року не доживу (перехрестився). Хочеться ще пожити, подивитися, як діти малі ростуть. Я синіми пальцями триматися за крісло не буду. Повірте, не таке м’яке це крісло».

Також Лукашенко заявив, що не звик «паритися» через те, визнають демократичними вибори президента в Білорусі на Заході та Сході, чи ні.

Він зазначив, що «не образиться», якщо його не підтримають на виборах, але водночас додав: «Якщо ви цінуєте стабільність, цю реальність, розвиток нашої держави, спокійний, щоби не продали вас, не загнали кудись суверенітет, незалежність, то ви самі повинні прийти та сказати: президент, ти ще здоровий, балотуйся будь ласка».

Лукашенко переміг на єдиних демократичних в історії Білорусі виборах у 1994 році, після чого його оголошували переможцем на виборах у 2001, 2006, 2010 та 2015 роках. Наразі він перебуває на посаді найтриваліше серед всіх європейських голів держав, крім монархів.

Нагадаємо, серед усіх іноземних лідерів українці найбільш позитивно ставляться саме до Лукашенка.

Поділитись: