«Поправка Лозового» не поширюватиметься на справи Майдану: комітет із питань правової політики опублікував зміни, затверджені перед голосуванням.

«Поправка Лозового» не поширюватиметься на справи Майдану: комітет із питань правової політики опублікував зміни, затверджені перед голосуванням.

Комітет із питань правової політики та правосуддя в п’ятницю опублікував текст рішення від 3 жовтня, в якому напередодні голосування затверджувались останні редакції поправок до судової реформи.

Сама реформа в кінцевому варіанті проголосована в той же день на вечірньому засіданні, а вже наступного дня депутати від фракції «Самопоміч» зареєструвала законопроект про її скасування.

Головною причиною обурення депутатів стала так звана 109-та поправка, унесена Андрієм Лозовим (РПЛ). Вона змінювала принцип розрахунку терміну досудового розслідування, значно скорочуючи його термін.

У редакції поправки, поданій Лозовим, іще в липні пропонувалося рахувати терміни досудового розслідування від моменту внесення відомостей про кримінальне провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань до оголошення підозри конкретній особі. Для злочинів невеликої та середньої тяжкості слідчі мали б усього три місяці, для тяжких та особливо тяжких – півроку.

Після закінчення терміну слідчий суддя мав право закрити справу, не чекаючи завершення розслідування.

Особливе побоювання в опитаних Громадським слідчих та адвокатів викликала ймовірність застосування норми до вже відкритих проваджень, особливо до справ Майдану, де підозрювані ще не встановлені.

Однак текст рішення ці побоювання має зняти, зазначає на сторінці у Facebook перший заступник голови комітету Леонід Ємець (НФ).

Лишивши без змін принцип розрахунку, комітет збільшив граничні терміни досудового розслідування — до 12 місяців для злочинів невеликої та середньої тяжкості, та 18 місяців для тяжких та особливо тяжких.

Поза тим комітет зазначив, що зміни вступлять у силу тільки через три місяці після підписання закону і не поширюватимуться на вже відкриті до того часу кримінальні справи.

Водночас сам текст ухваленого законопроекту досі не опублікований, тож кінцева редакція поправки Лозового» лишається невідомою.

3 жовтня Верховна Рада підтримала судову реформу. За законопроект 6232, який уносить зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів, проголосували 234 народних депутати.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: