Президент України Володимир Зеленський закликав розпочати підготовку до опалювального сезону та заявив, що видобуток газу в Україні, попри заяви, не зростає.

Про це Зеленський повідомив під час засідання Ради національної безпеки та оборони, присвяченому проблемам енергетики, передає прес-служба Адміністрації президента України.

«Попри райдужні заяви, видобуток газу не зростає. Завтра — літо, але зима близько. І вже слід готуватися до опалювального сезону», — повідомив Зеленський.

Він також заявив, що протягом 2014-2018 років в Україні суттєво скоротилися обсяги видобутку вугілля — на 47%, а українська економіка стала критично залежною від імпорту енергоносіїв. При цьому, для диверсифікації постачання енергоресурсів зроблено недостатньо, констатував президент.

«Ціна питання дуже велика – безпека й добробут наших людей», — повідомив Зеленський.

Крім цього, президент України висловив занепокоєння з приводу запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

«В умовах суцільної монополізації можуть виникнути ризики і для виробників, і для споживачів, і для економіки України у цілому. Про це нас попереджають міжнародні партнери», — заявив Зеленський.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів. Станом на травень 2019 року українські підземні сховища газу заповнені на 10,5 мільярда кубометрів.

Від початку 2019 року Україна збільшила обсяги видобутку газу на 3,6%.

Також повідомлялось, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: