З 8 листопада в Одеському державному цирку стартувала шоу-програма з використанням диких тварин, незважаючи на те, що у вересні одеський окружний адміністративний суд заборонив цирку утримувати та використовувати диких тварин у своїх виставах.

Про це повідомляє кореспондент hromadske з Одеси на підставі відео з вистави за участі змії, тигра, тюленя та червонокнижного бурого ведмедя. 

Ще в 2018-му році державна еко-інспекція після перевірки заборонила одеському цирку утримання та експлуатацію диких тварин, проте цирк заборону проігнорував. Еко-інспекція подала позов до суду, який відбувся 17 вересня 2019 року і також підтримав заборону. Основною причиною для заборони стали неналежні умови утримання тварин. Судове рішення розпочало дію вже у жовтні.

Зоозахисники обіцяють протести під будівлею цирку.

«Ми будемо продовжувати влаштовувати акції, будемо продовжувати спілкуватися з людьми, що приходять з дітьми на ці вистави. Будемо пояснювати що зараз вони не тільки йдуть подивитися на знущання над тваринами, а й підтримують незаконну діяльність, бо на даний момент цирк не має права влаштовувати вистави з звірями», — заявляє голова організації «Animal SOS Odessa» Вікторія Козаченко. 

Лідер ініціативної групи по захисту прав тварин в Одесі Олена Марченко запевняє, що умови зберігання тварин лише одна сторона проблеми:

«Дресура, те що ми знаємо, не може бути доброю. Це собаку ви можете й тільки тоді коли вона хоче, домашня собака може виконувати або не виконувати команди, а тут дикі тварини, для них це робота. Для того щоб примусити дику тварину виконувати команди— потрібно зламати волю. Воля ламається дуже жорсткими методами»

Редакція hromadske зверталася до адміністрації Одеського державного цирку, втім звернення проігнорували. У поліції у відповідь на запит hromadske пообіцяли надати рапорт.

Нагадаємо, 17 вересня Окружний адміністративний суд міста заборонив використовувати тварин в одеському цирку. Це перше таке рішення в Україні.

Автор: Володимир Нечепуренко

Поділитись: