Попри закриття пунктів перетину, кілька десятків людей чекають, аби їх пропустили через КПВВ «Станиця Луганська», 22 березня 2020 рік
Фото:

Іван Бухтіяров/hromadske

На КПВВ «Станиця Луганська» на Луганщині 22 березня близько 30 людей сподіваються потрапити на тимчасово окуповану територію. Зранку людей було ще більше — близько 70.

Про це повідомляє журналіст hromadske зі Станиці Луганської.

Він зазначив, що зранку 22 березня начальник відділу Державної прикордонної служби переписав паспортні дані людей та відправив їх командувачу Операції об'єднаних сил, але жодних рішень тоді не було.

О 13:00, через пів години після того, як на КПВВ приїхала моніторингова місія благодійного фонду «Восток СОС» та журналіст hromadske, начальник відділу ДПСУ почав фотографувати документи людей, у яких є критично важливі життєві обставини, та відправляти фото командувачу ООС.

Після цього через КПВВ пропустили двох жінок: одна хворіє на рак і її мають прооперувати в окупованому Луганську, інша доглядає на окупованій території літню матір, яка не може встати з ліжка.

Станом на обід 22 березня на КПВВ з української сторони продовжують чекати люди. Частина з них мають документи, які можуть дозволити їм перетнути лінію розмежування, інша частині — не має. 

Як повідомляє журналіст hromadske, з боку непідконтрольної території чекають 8 людей. Їх пропустили через пункт пропуску самопроголошеної «ЛНР», але поки що не пропускають на підконтрольну територію. За словами начальника відділу ДПСУ, лише у п'ятьох з цих людей є постійна реєстрація на підконтрольній території, відтак їх, можливо, пропустять.

21 березня повідомлялося, що бойовики так званої «ДНР» заявили, що повністю закривають свої «кордони» з Україною, але кільком людям все ж вдалось пройти.

6 березня у штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що на лінії розмежування мірятимуть температуру та оглядатимуть на симптоми коронавірусу.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику! 

За останніми даними, у світі від початку спалаху пандемії коронавірусу SARS-CoV-2 інфікувались 307 280 людей. Загалом померли 13 049, ще 92 376 людей одужали.

Станом на ранок 22 березня в Україні офіційно підтверджено 47 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (25), Житомирській (2), Київській (4), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (2), Львівській (1), Тернопільській (1) областях і в Києві (9).

Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Поділитись: