Популяція ящірок у Вест-Індії подовжила пальці, щоб протистояти ураганам
ВченимзГарвардського університету вдалося побачити природний відбір вдії. Виявилося, щопальці наногах іпередні кінцівки упопуляції ящірок, щовижила після урагану, були всередньому більше, ніж уційже популяції до стихійного лиха.
Вченим з Гарвардського університету вдалося побачити природний відбір в дії. Виявилося, що пальці на ногах і передні кінцівки у популяції ящірок, що вижила, були в середньому більше, ніж у цій же популяції до стихійного лиха.
Дослідження опублікували в Nature.
Восени 2017 року, вчені досліджували морфологію невеликих ящірок (Anolis scriptus) у Вест-Індії. За чотири дні після закінчення експедиції на острови обрушилися урагани Ірма і Марія. Швидкість вітру часом перевищувала 200 кілометрів на годину. Після закінчення штормів в регіоні, вчені повернулися на острови для повторного збору даних.
Виявилося, що у ящірок, які вижили після ураганів, пропорції тіла відрізняються від середніх пропорцій ящірок до стихійного лиха. Зокрема став більшим розмір передніх кінцівок та пальці на задніх (на 6,1 відсотка) і на передніх кінцівках (на 9,2 відсотка). Довгі пальці та передні ноги імовірно дозволили тваринам міцніше триматися за гілки.
При цьому довжина тіла ящірок стала коротшою на 1,4 відсотка, а стегнові кістки зменшилися в середньому на шість відсотків. Можливо, причиною цього стало те, що занадто велика поверхня стегон збільшувала парусність при сильному вітрі.
Нагадаємо, на початку червня в індійському штаті Уттар-Прадеш унаслідок потужних грозових злив і шквального вітру загинули щонайменше 30 людей, ще близько 20 отримали серйозні травми.
- Поділитися: