Група учених під керівництвом дослідника нейробіології Левенського католицького університету Бельгії Ерика Дженсена довела: перегляд порно не призводить до еректильної дисфункції чоловіків. Про це йдеться в їхній науковій публікації у виданні The Journal of Sexual Medicine.

Дженсен із колегами зі США проводили дослідження явища гіперсексуальності (тобто більшої за норму сексуальної активності) в чоловіків, які мають секс із чоловіками (МСМ). У межах цього дослідження вони взялися перевірити думку про те, що перегляд порнографії негативно впливає на чоловічу ерекцію, а також притуплює в чоловіків відчуття сексуального збудження.

У дослідженні взяли участь 211 чоловіків. Вони пройшли медичний огляд, а також заповнили опитувальники щодо свого сексуального життя, зокрема й того, як часто вони дивляться порно. У 81 з цих чоловіків виявили ознаки, які вказували на гіперсексуальність.

Після цього всім учасникам експерименту показували відео, що мали на меті викликати позитивні чи негативні емоції — зокрема й порнографічні ролики. У цей час за допомогою спеціальних датчиків вимірювався стан пенісів усіх чоловіків.

З’ясувалося, що в чоловіків із гіперсексуальністю не спостерігалося жодних ознак еректильної дисфункції. А аналіз опитувальника, передусім інформації про частоту перегляду порнографії, виявив, що між цим показником і еректильною дисфункцією немає взагалі ніякої кореляції. Як, до речі, і з гіперсексуальністю.

Іншими словами: те, як часто чоловік дивився порнографію, не впливало на те, чи була в нього ерекція під час експерименту. Єдиний чинник, який мав вплив на еректильну функцію чоловіків, — сексуальна збудливість, або здатність чоловіка швидко збуджуватися і вгамовувати збудження.

Крім того, дослідження спростувало так звану теорію дуального контролю, яка стверджує, що негативні емоції дозволяють деяким чоловікам збуджуватися швидше. Під час експерименту такого взаємозв’язку встановити не вдалося.

Поділитись: