ENRU

Порошенко: 130 тисяч військових повернуться до строю у разі загострення на Донбасі

C8b28c92427a76e67
Адміністрація президента

Президент України Петро Порошенко заявив, що 130 тисяч воїнів з бойовим досвідом зараховані до мобілізаційного резерву і в разі загострення ситуації на Донбасі готові швидко повернутися до строю.

Про це Порошенко заявив під час виступу на військовому параді з нагоди 26-ї річниці Незалежності України сьогодні в центрі Києва.

«200 тисяч осіб пройшли через шість хвиль мобілізації. Вже близько 100 тисяч зараз добровольцями пішли служити за контрактом. 130 тисяч воїнів з бойовим досвідом зараховані до мобілізаційного резерву. У разі загострення ситуації, готові швидко повернутися в лад. Це армія, яку підтримує весь український народ. Це по-справжньому народна армія», — підкреслив він.

Поошенко додав, що українська армія сьогодні краща, ніж будь-коли і це «оцінка європейських аналітичних центрів».

«Але попереду ще багато роботи по її зміцненню і модернізації, досягнення повної сумісності зі стандартами НАТО», — заявив він.

За словами президента, Україна шукає і знаходить асиметричні і ефективні рішення, щоб в тривалій історичній перспективі стримувати російську армію — найбільшу в Європі і третю в світі.

«Україна готова дати жорстку військову відсіч агресору в разі його спроб піти в наступ. Але все ж ми виходимо з пріоритету мирного, дипломатичного, політико-правового шляху повернення Донбасу і Криму», — зазначив Порошенко.

24 серпня понад 4 тисячі військових пройшли святковим парадом до Дня Незалежності, серед яких бійці, які вбрали участь у війні на Донбасі, а також військові країн-партнерів. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram