Президент Петро Порошенко стверджує, що у червні 2019 року має відбутись саміт нормандського формату, на якому буде піднято питання виведення російських військ з України. Про це Порошенко заявив в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Президент Франції Емманюель Макрон ... і канцлер Німеччини Ангела Меркель вже в травні місяці звернуться до Путіна (президента РФ, ред.), скоординують зі США і безпосередньо з президентом США Дональдом Трампом, і, не виключаю, я зараз вперше про це говорю — на святкуванні відкриття Другого фронту, дати висадки союзних військ у Нормандії (), буде запрошений президент Російської Федерації Путін, ми зберемося вчотирьох і у нас є чітка програма», — сказав Порошенко.

Президент наголосив, що під час зустрічі нормандської четвірки будуть підписані документи, де «буде передбачено виведення російських військ з української території».

«Уже в травні місяці або на початку червня будуть підписані документи норма формату, де буде передбачено виведення російських військ з української території, виведення важкої техніки і артилерії, роззброєння незаконних збройних формувань і прийняття рішення щодо введення блакитних шоломів ООН», — додав Порошенко.

Водночас, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков не підтвердив інформацію про можливість участі Путіна у зустрічі «нормандської четвірки» у червні. «Поки немає», — сказав Пєсков, відповідаючи на питання, чи є в графіку Путіна поїздка до Нормандії.

Зазначимо, у складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі. Також зазначимо, що остання зустріч «нормандської четвірки» відбулась у Берліні 19 жовтня 2016 року: переговори щодо конфлікту на Донбасі відбулись за закритими дверима. До української делегації входили президент Петро Порошенко, міністр закордонних справ Павло Клімкін та заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

До цього зустріч лідерів чотирьох держав відбулася у лютому 2015 року в Мінську. На переговорах, які тривали 17 годин, був ухвалений Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод і розроблені кроки з імплементації домовленостей.

Поділитись: