Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і чекає відповідних документів від МЗС.

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і чекає відповідних документів від МЗС.

Про це Порошенко заявив 28 серпня під час зустрічі із керівниками закордонних дипломатичних установ України.

«Сьогодні ми підійшли досить підготовленими і юридично захищеними до наступного кроку: припинення дії договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією, який з вини Москви вже давно став анахронізмом», — наголосив Порошенко.

Президент додав, що чекає від МЗС необхідних документів для припинення цього договору.

«Уже найближчим часом я чекаю від Міністерства закордонних справ необхідний пакет документів для початку реалізації цього процесу», —сказав президент.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

Поділитись: