Розмови Порошенка з Путіним були чітко скоординовані з партнерами України у «нормандському форматі» – Німеччиною та Францією.

З початку року президент України Петро Порошенко проводив дві телефонні розмови із президентом РФ Владіміром Путіним з приводу загострення на Донбасі та щодо звільнення заручників і політв’язнів.

Про це в інтерв'ю Громадському розказав заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

При цьому він зауважив, що ці розмови були чітко скоординовані з партнерами України у «нормандському форматі» – Німеччиною та Францією.

Єлісєєв розповів, що розмови Порошенка з Путіним стосувались двох питань: загострення ситуації, яке відбувалось у той час в зоні бойових дій на Донбасі в районі Авдіївки і досягнення прогресу у звільненні заручників на Донбасі, а також передачі Україні політв’язнів, які утримуються у російських тюрмах.

«Тоді був апогей кризі в Авдіївці, і телефонний дзвінок був пов’язаний з тим, щоб припинити стріляти і дозволити відновити життєво важливу інфраструктуру у цьому районі», – сказав заступник глави Адміністрації президента України.

«Щодо політв’язнів, то президент називав конкретні всім відомі прізвища, для того, щоб ще раз привернути увагу до важливості цього питання, що це питання знаходиться на контролі у президента, і ми цих людей ніколи не забудемо», – додав Єлісєєв.

Він також підтвердив, що переговори з цього питання продовжуються, але не став називати деталей і прізвищ, пославшись на те, що такі перемовини «люблять тишу».

Повну версію інтерв'ю із заступником голови Адміністрації президента України Костянтином Єлісєєвим читайте невдовзі на сайті Громадського.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: