ENRU

Порошенко під час зустрічі з Меркель може почути «незручні питання» — DW

У суботу, 20 травня, канцлерка Німеччини Ангела Меркель у заміській резиденції Палац Мезеберг проведе зустріч з президентом України Петром Порошенком.

Як пише Deutsche Welle, канцлерка ФРН може задати президенту «незручні запитання».

Під час зустрічі йтиметься передусім про ситуацію на Донбасі і реалізацію Мінських угод, але також і про реформи в Україні.

«Нинішній візит до Берліна буде для Порошенка вже одинадцятим — він бував у німецькій столиці приблизно стільки разів, скільки всі його попередники разом узяті», — повідомляє видання.

Утім, співрозмовники DW у Берліні вказують на те, що на тлі цих успіхів український президент «може очікувати від канцлерки і незручних запитань».

Зазначається, що запитання можуть стосуватись спроб перешкоджати діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і стосовно зобов'язання громадських організацій подавати е-декларації.

«У Берліні зі стурбованістю спостерігають за нападками, яких зазнає новостворене НАБУ, а також за спробами перекроїти законодавство про електронне декларування», — сказано в повідомленні.

Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування громадських організацій.

Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Посольство США назвало «кроком назад» обов’язкове декларування представників ГО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram