Політика

Порошенко підписав закон про припинення Договору про дружбу з Росією

Адміністрація президента
Політика/Порошенко підписав закон про припинення Договору про дружбу з Росією
Зберегти
Вигляд
lead
Президент Петро Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво України з Росією. Згідно з документом, Україна припинить «дружбу з РФ» з 1 квітня 2019 року.

«Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу», — заявив Порошенко.

Президент вимагає від Міністерства закордонних справ завершити інвентаризацію договірно-правової бази з Росією, аби переглянути «корисність» наявних з Росією угод.

Від уряду Порошенко вимагає «термінових і дієвих кроків» для створення координаційного органу, який сформує консолідовану претензію України до Росії за заподіяні збитки за час збройної агресії.

«Я розраховую, що особливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та Росією. Згідно з законом, припинення Договору про дружбу почне діяти з 1 квітня.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Пов`язані новини