Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з Росією

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та Росією.

За закон №0206 проголосували 277 народних депутатів.

Ніхто з присутніх на засіданні Ради депутатів від «Опозиційного блоку» не проголосував за цей закон. Більшість голосів закон отримав від БПП, «Радикальної партії» та об’єднання «Батьківщина».

«Припинення дії Договору про дружбу ... звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.», — йдеться у законопроекті.

Нагадаємо, 3 грудня у Раді зареєстрували президентський законопроект про припинення Договору. Петро Порошенко пропонував припинити дію Договору про дружбу з РФ з 1 квітня.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією