П'ятий президент України Петро Порошенко прокоментував низку розслідувань, які були розпочаті правоохоронцями в тому числі проти нього після закінчення терміну його повноважень глави держави.

Про це він заявив журналістам, повідомляє 112.ua.

«Я оцінюю, що це є ознака початку парламентської виборчої кампанії. Друге — я дуже уважно стежу за тими звинуваченнями, які йдуть не від моїх ворогів, а від ворогів України. Якщо подається заява в слідчі органи на те, що українські військові кораблі, які йшли обороняти Азовське узбережжя Маріуполя в рамках рутинної ротації, є провокацією проти РФ і це спроба перекласти відповідальність з боку країни-агресора... І зараз п'ята колона намагається перекласти це на владу України. Хочу наполягти, що я готовий відповідати за це, і ми цього не дозволимо зробити», — заявив Порошенко.

«Коли інший «політичний діяч з п'ятої колони» пише про те, що потрібно звинуватити Порошенка в тому, що він нібито тиснув незрозуміло на кого або на всіх для того, щоб Україна отримала Томос — я готовий за це відповідати. Вважаю, це був правильний, рішучий крок», — додав він.

Крім того, Порошенко прокоментував звинувачення у нібито незаконних наказах для ЗСУ і підписанні «мовного закону».

«Коли намагаються звинуватити в тому, що в 2014 році після десятиденного режиму одностороннього припинення вогню по наших військах вели вогонь з усіх засобів, включаючи стрілецьку зброю, артилерії, мінометів, і я тоді віддав наказ на контрнаступ. У результаті контрнаступу ми звільнили 2/3 окупованого Донбасу, і це був злочин проти України — я готовий нести відповідальність за цей «злочин», — сказав він.

«Наступні плани? Вони збираються притягнути мене до відповідальності за підписання закону про мову. Я теж готовий за це нести відповідальність. Кримінальна справа щодо Керченської протоки — це атака на армію, кримінальна справа щодо Томосу — це атака на віру, кримінальна справа щодо закону про мову — це атака на мову. Все чітко за програмою, але нічого у них не вийде», — заявив п'ятий президент України.

Раніше повідомлялось, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала розслідувати правомірність дій екс-президента Петра Порошенка, низки вищих посадових осіб та народних депутатів.

Поділитись: