Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала розслідувати правомірність дій екс-президента Петра Порошенка, низки вищих посадових осіб та народних депутатів.

Як повідомили прес-службі САП, провадження відкрили після зустрічі керівника відомства Назара Холодницького та колишнього власника компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова.

Крім того, згідно з інформацією, відомості до ЄРДР внесли щодо «керівництва деяких суб’єктів великого підприємництва, у статутному капіталі якого частка державної або комунальної власності перевищує 50%».

Причиною цього у САП зазначають відомості:

  • щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ «Центренерго» та Фонду державного майна;
  • щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ «Центренерго» при закупівлі вугілля;
  • за фактом заволодіння службовими особами ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» та ПАТ «Укргідроенерго» за попередньою змовою з іншими особами майном та коштами вказаних підприємств;
  • щодо зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот».

Так, Крючков стверджує, що наглядова рада «Центренерго» спільно з ФДМУ та низкою держслужбовців «розподілили ключові посади в органах правління та наглядової ради ПАТ «Центренерго» з метою розкрадання коштів держтовариства.

За його словами, дії щодо «Центренерго» координував сам Порошенко та близький до нього нардеп Ігор Кононенко.

22 квітня колишній народний депутат Дмитро Крючков, якого підозрюють у махінаціях в енергетиці, вніс заставу у 7 мільйонів гривень і вийшов зі слідчого ізолятора.

Нагадаємо:

28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. Згідно з розслідуванням, до схеми був залучений бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

Поділитись: