Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект постанови, якою він пропонує призначити на посаду голови Національного банку Якова Смолія.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект постанови, якою він пропонує призначити на посаду голови Національного банку Якова Смолія. Смолій наразі виконує обов'язки голови Нацбанку.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Ініціатором законопроекту «Проект Постанови про призначення Смолія Я.В. на посаду Голови Національного банку України» виступив президент Порошенко. Сьогодні, 18 січня, проект вже передали на розгляд Ради.

Іншою постановою Порошенко пропонує звільнити Валерію Гонтареву з посади голови НБУ.

Смолій працював у Нацбанку з часів проголошення Незалежності України.  З 1994-го пішов у приватний сектор, а за 20 років знов повернувся до НБУ.

За 2016 рік Яків Смолій задекларував близько 18 мільйонів гривень доходів, з яких лише 1 мільйон — зарплата. Більшість доходів отримав в якості дивідендів — володіє цінними паперами на 25 мільйонів гривень. Ще у 2015-му Смолій задекларував коштів на депозитах більш ніж на 90 мільйонів гривень у різних валютах.

Одним з досягнень Смолія вже в якості виконувача обов’язків голови НБУ називають забезпечення прозорості діяльності банків. З вересня Національний банк щомісячно оприлюднює інформацію про індивідуальні показники діяльності банків. Це дозволить інвесторам краще зрозуміти, чи варто придбати частку банку або надати йому позику, а клієнтам — обрати для розміщення депозитів найнадійніший банк.

Нагадаємо, що 10 квітня голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку президенту України Петру Порошенку.

10 травня вона призначила в.о. голови Нацбанку свого заступника Смолія.

Громадське також зібрало 7 фактів про те, чим запам’яталась Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile