Світ / Сусідні країни

Порошенко пропонує припинити дію договору про дружбу з РФ з 1 квітня — законопроект

Законопроект №0206
Світ/Сусідні країни/Порошенко пропонує припинити дію договору про дружбу з РФ з 1 квітня — законопроект
Зберегти
Вигляд
У законопроекті, який президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради, пропонується припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з 1 квітня 2019 року.

«Припинення дії Договору про дружбу між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку РФ та відповідно до статті 40 цього Договору дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Очікується, що схвалення законопроекту дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для припинення дії Договору у зв’язку із завершенням чергового десятирічного періоду 31 березня 2019 року.

3 грудня у Раді зареєстрували законопроект про припинення Договору. Якщо за нього проголосує Рада — Україна офіційно припинить дію документу.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

У вересні 2018 року Україна не продовжила дію Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Пов`язані новини