УКРАЇНА

Порошенко схвалив медичну реформу

28 грудня, 2017 16:13
УКРАЇНА/Порошенко схвалив медичну реформу
Зберегти
Вигляд
Документ передбачає введення системи гарантій для повної оплати громадянам необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, передбачених програмою Медгарант, за рахунок коштів державного бюджету

Президент Петро Порошенко схвалив медичну реформу.

Відповідний закон був підписаний президентом під час робочої поїздки в Одеську область, передають «Українські Новини».

Документ передбачає введення системи гарантій для повної оплати громадянам необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, передбачених програмою Медгарант, за рахунок коштів державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватиме ухвалена медична реформа.

Державний гарантований пакет передбачає повну оплату на екстреному, паліативному і первинному рівні, частково — на вторинному (спеціалізованому) і третинному (високоспеціалізованому), а також послуг реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років і медичної допомоги в зв'язку з вагітністю та пологами.

Програма Медгарант повинна затверджуватися Верховною Радою в законі про державний бюджет, а обсяг коштів, що спрямовуються на її реалізацію, визначається як частка валового внутрішнього продукту в розмірі не менше 5%.

Закон також передбачає створення нового центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику щодо фінансування надання медпослуг і лікарських засобів — «Єдиний національний замовник».

Новий механізм фінансування запровадять поступово, але первинному рівні вже з 2018 по 2020 рік.

Також закон передбачає створення електронної системи охорони здоров'я, що забезпечує автоматизацію ведення обліку медпослуг і управління інформацією. 

Міністерство охорони здоров'я планує завершити перехід системи охорони здоров'я на страхову модель до 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв’ю з очільницею Мінохорони здоров’я

Пов`язані новини