Війна

Порошенко: Україна отримає американську зброю для захисту від Росії

23 грудня, 2017 19:40
Війна/Порошенко: Україна отримає американську зброю для захисту від Росії
Зберегти
Вигляд
США нададуть Україні летальну оборонну зброю і вона буде використовуватись для захисту українських військових та населення Донбасу від агресора.

США нададуть Україні летальну оборонну зброю і вона буде використовуватись для захисту українських військових та населення Донбасу від агресора.

Про це президент Петро Порошенко повідомив у Facebook.

«Як і домовлялися з резидентом Дональдом Трампом, без зайвого галасу, спокійно, Україна отримає летальну оборонну зброю зі США», — написав Порошенко.

За його словами, рішення США надати Україні зброю підтвердив держсекретар США Рекс Тіллерсон у телефонній розмові з ним 23 грудня.

Президент зазначив, що американська зброя призначена не для наступу.

«А для рішучої відсічі агресору, захисту українських воїнів та мирного населення, а також ефективної самооборони відповідно до ст. 51 Статуту ООН», — підкреслив він.

23 грудня Держдеп США повідомив, що готовий надати Україні «посилені оборонні можливості». У США заявили, що це рішення було частиною спроби США допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і «стримувати подальшу агресію» Росії.

Також раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп повинен затвердити продаж протитанкових ракет Україні, посилаючись на джерела у Державному департаменті. Будь-який продаж зброї потребує схвалення Конгресу.

МЗС Росії назвало готовність США надати зброю Україні «розпалюванням війни».

Пов`язані новини